Project Description

MINIMALIZM

ŁAZIENKA | KUCHNIA | GARDEROBA

W skrócie

Mieszkanie o współczesnej architekturze typu open – space, to projekt, który wyposażyliśmy kompleksowo w meble na wymiar. Łazienki, kuchnia, garderoba, pokój dzienny, dziecięcy, pracownia.

Użyte zostały elementy z prawdziwego drewna, wysokiej jakości drewnianych fornirów o ciepłym odcieniu dębu, które w połączeniu z szarymi akcentami konstrukcyjnymi i białym ścianami nadały całemu mieszkaniu klimatu, dzięki któremu pomimo minimalizmu odczuwa się przytulną domową atmosferę.

 

 

ŁAZIENKA

Obie łazienki zostają wyposażone w meble zaprojektowane na wymiar i wkomponowane w miejsca, do tego celu przygotowane na etapie projektu domu.

Motywem przewodnim są fronty w ciepłym odcieniu drewna, a konstrukcja nośna jest oparta o płyty MDF.

Meble sprawiają wrażenie lekkich poprzez podwieszenie ich do ściany, uwalniając przestrzeń całej podłogi. Jednocześnie są konstrukcją nośną dla umywalek.

Szuflady otwierane przez docisk, dzięki wysokiej jakości osprzętowi marki BLUM.

Tym samym, łazienka jak i pozostałe pomieszczenia otrzymały zabudowy wysokiej jakości, łatwe w utrzymaniu w czystości, odporne na warunki ich otoczenia, ale również stanowiące ozdobę.

GARDEROBA

Osobne pomieszczenie garderoby uwalania inne pomieszczenia od potrzeby wyposażenia ich w dodatkowe meble.

Tak jak innych pomieszczenia, garderoby nie dotyczą kompromisy w jakości, ani frontów, ani konstrukcji których nie widać.

Ten projekt to zabudowa dużej półki na buty i wykonanie szafy na wymiar.

Szafa na wymiar w kolorach frontów ciepłego drewna, jest częścią całego wizualnego motywu przewodniego mieszkania.

KUCHNIA

Pomieszczenie kuchni samo w sobie nie jest duże, co ma liczne zalety. Jednak kuchnia jest otwarta na pozostałą cześć mieszkania dzięki czemu ma się poczucie przestrzeni dodatkowo wzmocnionej naturalnym światłem.

Zabudowa mebli na wymiar w układzie pomieszczenia, umożliwiła uzyskanie zdumiewającej wygody w wykonywaniu codziennych czynności. Dzięki względnie niewielkiej kuchni, szafki są oddalone od siebie w taki sposób, że na przykład opróżnianie zmywarki odbywa się przy minimalnej ilości ruchów, jakie musi wykonać użytkownik. To są zdecydowane zalety dobrze rozplanowanej ergonomii pracy w niewielkich pomieszczeniach, które szczególnie ujawniają się podczas intensywnego ich użytkowania.

INNE ROZWIĄZANIA

Całe mieszkanie w koncepcji otwartej przestrzeni zostało domknięte spójnym wizualnie motywem przewodnim wszystkich mebli, które zostały zaprojektowane i wykonane ściśle na wymiar.

Łączymy duże powierzchnie ciepłego drewna z akcentami frontów w matowym graficie. Płaszczyzny frontów dzięki prowadnicom BLUM umożliwiają otwarcie szafki lub szuflady przez jej docisk. Nie muszą być wyposażane w wystające uchwyty co nadaje meblom bardzo eleganckiego i jednocześnie minimalistycznego wyglądu.

Zabudowa półek oparta o białą płytę zostaje przełamana skośną konstrukcją, która sama w sobie staje się ozdobą pomieszczenia.

Wykonujemy mniejsze meble, po to aby w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń, przy jednoczesnym minimalnym jej zabudowaniu.

Białe płyty łączymy z akcentami drewna. W takim motywie zostają wyposażone w meble na wymiar pokoje dziecięcy i pracownia.

ZAREZERWUJ TERMIN

ZADZWOŃ
Klasyka2020-02-05T16:13:42+00:00
Nowoczeność2020-02-05T16:14:22+00:00
Minimalizm2020-02-05T16:15:42+00:00
Elegancja2020-02-05T16:16:50+00:00